dawid-markiewicz-fotograf

Cześć. Nazywam się Dawid Markiewicz i bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Fotografia to moja największa pasja i sposób na życie. Jestem bardzo szczęśliwy robiąc to, co robię. Patrzę na otaczający mnie świat za pomocą zdjęć, które są moją pamięcią. Dzięki fotografii mogę odbywać podróże do przeszłości, do wspaniałych momentów życia i przeżywać je na nowo, a teraźniejszość widzieć bardziej wyraziście. To wspaniałe uczucie i magia fotografii. Klimat pewnych chwil jest bardzo ulotny, a dzięki fotografii zostaje zatrzymany na zawsze. Fotografując zawsze staram się uchwycić ten klimat.

Poza tym, uwielbiam dobre wino, piękne widoki, muzykę, literaturę, film i surfing.

Mieszkam w Polsce i w USA. Zajmuję się fotografią ślubną, rodzinną, fotografią portretową, fotografią mody i fotografią reklamową. Fotografowałem śluby w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Przed swoim obiektywem miałem przyjemność gościć m.in: Olafa Lubaszenko, Dorotę „Dodę” Rabczewską, Mietalla Walusia, Zbigniewa Hołdysa, Titusa, Katarzynę Nosowską, Jacka Dehnela, Martę Dzido, Pamelę i Mateusza z Fit Lovers.

Moje fotografie były publikowane w magazynach i portalach: „The Washington Post”, „Confashion Magazine”, „Touche”, „Shot Mag”, „Woman Magazine”„Wesele”, „Gitarzysta”„Fatalista”, „Neurokultura”, „Dziennik Zachodni”, „Wirtualna Polska”, „Onet”, „Interia”

W 2009 roku zostałem przyjęty do prestiżowych międzynarodowych organizacji zrzeszających najlepszych fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Association.

W 2012 roku zostałem laureatem międzynarodowego konkursu Dream Team na najlepszą sesję mody w ramach prestiżowego festiwalu Neo Fashion Jamboree.

W 2017 roku zdobyłem pierwszą nagrodę w konkursie fotograficznym na portret kobiety „Inna. Kobiety przełamują tabu”.

Poniżej link do wywiadu dla portalu fotograficznego z Los Angeles:

Dawid Markiewicz – Through His Eyes

Serdecznie zachęcam do współpracy. Wspaniale będzie towarzyszyć Wam w pięknym dniu Waszego ślubu.